O projektu Výmoly.cz

Projekt Výmoly pomáhá celoročně a mezinárodně monitorovat aktuální stav silnic. Podporuje komunikaci mezi řidiči a silničáři. Výsledkem je spolupráce, která pomáhá situaci měnit.

Jak projekt Výmoly.cz funguje

  • Řidiči upozorňují prostřednictvím webu a mobilních aplikací na výtluky a silniční úseky, které je trápí. Stav nahlášených děr průběžně monitorují.
  • Data o výtlucích putují přímo ke správcům silnic. Díky jejich přístupu je opravena již takřka polovina všech výtluků, které motoristé od spuštění projektu nahlásili.
  • Společně přispíváme ke zvýšení bezpečnosti silničního provozu.

Proč projekt Výmoly.cz vznikl

Není nám lhostejné, že nevyhovující stav silnic ohrožuje naše zdraví a bezpečnost. Jako aktivní řidiči se nechceme smiřovat s tím, že jsou naše vozidla ničena a že v důsledku nevyhovujícího stavu mnohých silničních úseků vznikají finanční škody.

Vážíme si práce cestářů a jejich snahy zasahovat do stavu silnic. Projektem Výmoly.cz se snažíme praktickými nástroji pomáhat efektivnější nápravě současného stavu silnic. Chceme upozorňovat na havarijní stav vozovek, pomáhat monitorovat nejkritičtější úseky a rozproudit potřebnou veřejnou diskuzi o nevyhovujícím stavu silnic.

Za dobu své existence se projekt Výmoly.cz prokazuje jako užitečný, udržitelný a respektovaný prostředek zlepšující komunikaci mezi motoristy a silničáři.

Celoroční monitoring poškozených silnic

Na poškozený stav silnic můžete silničáře upozornit kdykoli i vy prostřednictvím:

Každou sezónu vyhodnocujeme Nejhorší díru v Česku a oceňujeme Nejaktivnější výmoláře a Nejaktivnější kraj. Vyhrát hodnotné ceny můžete s Výmoly.cz i vy. Zapojte se!

Sběr unikátních dat

Díky projektu Výmoly.cz vzniká zajímavý informační a fotografický časosběr, který ukazuje na historii jednotlivých výtluků a jejich oprav. Projekt umožňuje vytvářet unikátní výstupy a analýzy stavu silničních úseků a aktivit jednotlivých správců silnic.

Třetím rokem běží projekt Výmoly také na Slovensku a v Maďarsku.

Podpora odborné veřejnosti

Možnost přímé komunikace účastníků silničního provozu se správci silnic oslovila BESIP, který pro letošní rok poskytl projektu Výmoly.cz záštitu.

„Chceme prostřednictvím BESIP tento projekt podpořit, protože správci silnic berou podněty veřejnosti vážně, řeší je a výsledkem jsou bezpečnější a opravené silnice,“ uvedl k navázání spolupráce ministr dopravy Dan Ťok.

V rámci pravidelných setkání Dopravní snídaně s BESIPEM se s přínosy projektu seznamují zástupci odborné veřejnosti ve všech krajích ČR.

Prestižní ocenění v České republice i ve světě

V lednu 2011 byl v České republice odstartován první ročník unikátní motoristické akce Výmoly 2011: Najděme nejhorší díru v Česku a v témže roce si odnesl vítěznou Grand Prix v soutěži Internet Effectiveness Awards 2011.

Na IEA 2012 zabodovaly Výmoly.cz medailovým umístěním v kategorii Auto-Moto. Mobilní aplikace pro platformu iOS získala ocenění na přehlídce mobilních aplikací AppParade v květnu 2013.

V roce 2014 získal projekt čtyři ocenění v rámci České ceny za PR. Dále se probojoval na shortlist European Digital Communication Awards v kategorii Inovace roku, shortlist European Excellence Awards a letos boduje na shortlistu SABRE Awards EMEA.

Více informací

Zjistěte o projektu více na stránce Pro média. Sledujte novinky na našem blogu a na Facebooku.

Máte dotaz? Kontaktujte nás!