Blansko

Okres

130 výtluků

  • 13 / 10 % Kritická závažnost
  • 17 / 13 % Nízká závažnost
  • 100 / 77 % Opraveno
Mapa
na váš web
Více info
Více
CZ11314

Silnice mezi Hodonínem u Kunštátu a Chlébském je až po hranice okresu Blansko v katastrofálním stavu, jet se dá tak na dvojku a ještě opatrně. Za hranici okresu je silnice jako zázrakem ok, taková obyčejná trojka na Vysočině.

CZ10911

A Takhle to dopadá když se zalepují už několikátým rokem díry. Silnice je 50 odstínu šedi, nezpevněné krajnice a ani neposečena tráva kde se zdržuje srnčí. Silnice ze Srchova až do Velkých Opatovic je jedem velký průser . Každy auto co podkavám do protivky je horor lebo nevíte kam mate uhnout když jede traktor nebo autobus ste v prdeli uplně . Což můžete vidět i na fotce kde si vyhýbali dva autobusy . No a dále se na našich silnicích můžete těšit i na dalši zážitky propíchla kola , postupné ničeni podvozku a zažitek z adrenalinové jizdy pokud vyhnete všem nezalepeným dírám

CZ10644

Silnice Obora - Klemov (Doubravice nad Svitavou), silnice je ve špatném stavu, pod Oborou v katastrofálním, díry, silnice se drolí a řešení?... Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje vždy 1-2 x ročně silnici zalepí asfaltem, který se za chvíli začne opět drolit, a to se opakuje stále dokola už cca 20 let. Řešením by bylo silnici udělat kompletně novou a situaci konečně vyřešit. Takhle je to stání na místě bez změny k lepšímu.

CZ9392

NEBEZPEČNÝ ÚSEK u Závisti (okres Blansko) na I/43! Nejen nedostačující a nejhorší silnice v naší republice je současná I/43, jak zaznělo 4.3. 2019 na besedě v Černé Hoře! Ale také je nedostatečně zajištěna vůči například lesní zvěři!

CZ9319

Dne 16. 11. 2018, zde v Boskovicích na ul. Havlíčkova u restaurace REPETE, došlo k dopravní nehodě, při které byl sražen sloup se světlem, značkou i ZRCADLEM! Dnes, teď co to zde dávám, je 18. 1. 2019 a stále to ten, kdo to má na starosti, nebyl schopen dát do původního stavu. S řidiči tu na sebe, když nevidíme za zatáčku směrem na Jevíčko, MÁVÁME jestli můžeme jet nebo ne, protože tam nevidíme, je to tu zase o h*bu, o nehodu! Bylo by dobré, kdyby ten někdo, kdo to má na starosti, hejbnul kostrou a dal tam zase sloup se světlem, značkou i ZRCADLEM zpátky a to co nejdříve! Je leden 2019 a nehoda se stala 16. listopadu 2018! Tak si spočítejte, jak dlouho to tam už takto je...

CZ9115

Takto to vypadá během dne na ul. Havlíčkova v Boskovicích. Z této ulice je v současné době hlavní tah na směr Jevíčko a denně tudy podle posledních průzkumů ŘSD ČR (avizovaných v roce 2017) projede přes 6000 aut osobních a 800 aut nákladních, přičemž jejich počet stále narůstá. Tato situace je důsledkem toho, že doposud kolem Boskovic nebyl realizován obchvat, ani D43, který by tuto hustou dopravu odklonil. Ba naopak, současné vedení města se rozhodlo, že této křižovatce ještě přitíží zprůjezdněním slepé ulice Štefánikova a svůj boj o obchvat vzdá. U křižovatky leží i škola, do které doposud nevede ani jeden jediný přechod pro chodce. Podnět na přechody byl podán v lednu 2018, přičemž tato aktivita byla podpořena i personálem této školy. Policie ČR však krčí rameny a muselo by se pro to něco udělat, např. zbudovat ostrůvek. Odklonění dopravy by také pomohlo zvýšit bezpečnost dětí a nejen tu jejich při přecházení těchto silnic. Místo odklonění dopravy na obchvat, však odkloní dopravu jim sem. I přesto, že byl obchvat za poslední řadu let několikrát projednáván a sepisovaly se petice pro jeho realizaci, dodnes 30. 7. 2018 nebyl realizován a jeho budoucnost je nejasná. Pro město je realizace příliš finančně nákladná, pro JMK nepříliš důležitá. Z nejnovějšího vyjádření odboru dopravy JMK vyplývá, že z důvodu nízkého podílu tranzitní dopravy není realizace obchvatu ekonomicky obhajitelná. Dávám to sem proto, abych na tento problém ještě více upozornil a místo suché teorie publikoval záběry přímo z místa dění. Jistě nejsou předkládány odborníkům na projednávání o obchvatu nebo přechodech. Snímky jsou z videozáznamů, jejichž celková délka je cca 50 minut a byly pořízeny namátkou během tří pracovních dní. Děkuji všem, kteří tuto situaci vyhodnotí jako důležitou a pošlou ji dál. Třeba se to dostane k lidem, kteří mohou o této kritické situaci rozhodnout a představí si, že by zde dnes a denně přecházely jejich děti nebo by tento provoz měly denně na očích. Zdravím vás všechny výmoláře a věřím, že to k něčemu dobrému povede.

CZ9017

Přijde mi to jako nebezpečný úsek, není vidět za zatáčku, značení přednosti protijedoucích vozidel tam sice je, i když je jedna značka zakrytá větvemi a vidíte ji až v poslední chvíli, pokud si ji všimnete, ale jak má řidič, který vjíždí zavčas vidět protijedoucí vozidlo, když má před sebou několik metrů rovinu a pak zatáčku??? Nakonec to dopadne tak, že se potkáte uprostřed a ten jeden z vás, pokud do sebe ještě nenarazíte, po domluvě vycouvává. A jako bonus je, když za sebou máte ještě další vozidla, úžasné!... Foto bylo pořízeno o víkendu, kdy tam není takový provoz. Navrhoval bych dobře umístěné zrcadlo a přednost tomu, kdo tam vjíždí, nikoli tomu, kdo vyjíždí.

CZ9012

Přijde mi to jako nebezpečný úsek, nikdy nevím, kdo se tam na mne z té ostré zatáčky vyřítí nebo zda tam za rožkem zrovna nekráčí v poklidu maminka s kočárkem nebo někdo jiný, aniž by tam byl přechod pro chodce. Proto bych byl rád, kdyby se tam do budoucna objevilo například zrcadlo, aby bylo vidět za zatáčku např. řítící se dodávku nebo kráčející maminku s kočárkem apod.

Více
P. Š.
P. Š. 11.2.24

CZ11466, Letovice, silnice Brněnská

Aktivita: Zkontrolován
CZ11466

Když už není zájem alespoň o provizorní opravu, možná by stálo za zvážení snížení rychlosti, jestliže jedou do protisměru vozidla, nelze se vyhnout.

Tomáš Veverka
Tomáš Veverka 12.12.23

CZ10527, Uhřice, silnice č.374

Aktivita: Zkontrolován

Před S... Zatáčkou se utvorila nebezpečne hluboká díra v silnici, když si toho člověk nevšimne a najede přímo do ní, tak to s autem zamáva. Fakt nechápu proč, když už se dělala nová silnice u křižovatky na Jaroměřice, Usobrno se rovnou neudělal celej úsek.

František Urban

Silnice mezi Hodonínem u Kunštátu a Chlébském je až po hranice okresu Blansko v katastrofálním stavu, jet se dá tak na dvojku a ještě opatrně. Za hranici okresu je silnice jako zázrakem ok, taková obyčejná trojka na Vysočině.

Více