O projektu Výmoly.cz

Projekt Výmoly pomáhá celoročně a mezinárodně monitorovat aktuální stav silnic. Podporuje komunikaci mezi řidiči a silničáři. Výsledkem je spolupráce, která pomáhá situaci měnit.

Jak projekt Výmoly.cz funguje

  • Řidiči upozorňují prostřednictvím webu a mobilních aplikací na výtluky a silniční úseky, které je trápí. Stav nahlášených děr průběžně monitorují.
  • Data o výtlucích putují přímo ke správcům silnic. Díky jejich přístupu je opravena již takřka polovina všech výtluků, které motoristé od spuštění projektu nahlásili.
  • Společně přispíváme ke zvýšení bezpečnosti silničního provozu.

Proč projekt Výmoly.cz vznikl

Není nám lhostejné, že nevyhovující stav silnic ohrožuje naše zdraví a bezpečnost. Jako aktivní řidiči se nechceme smiřovat s tím, že jsou naše vozidla ničena a že v důsledku nevyhovujícího stavu mnohých silničních úseků vznikají finanční škody.

Vážíme si práce cestářů a jejich snahy zasahovat do stavu silnic. Projektem Výmoly.cz se snažíme praktickými nástroji pomáhat efektivnější nápravě současného stavu silnic. Chceme upozorňovat na havarijní stav vozovek, pomáhat monitorovat nejkritičtější úseky a rozproudit potřebnou veřejnou diskuzi o nevyhovujícím stavu silnic.

Za dobu své existence se projekt Výmoly.cz prokazuje jako užitečný, udržitelný a respektovaný prostředek zlepšující komunikaci mezi motoristy a silničáři.

Celoroční monitoring poškozených silnic

Na poškozený stav silnic můžete silničáře upozornit kdykoli i vy prostřednictvím:

Každou sezónu vyhodnocujeme Nejhorší díru v Česku a oceňujeme Nejaktivnější výmoláře a Nejaktivnější kraj. Vyhrát hodnotné ceny můžete s Výmoly.cz i vy. Zapojte se!

Sběr unikátních dat

Díky projektu Výmoly.cz vzniká zajímavý informační a fotografický časosběr, který ukazuje na historii jednotlivých výtluků a jejich oprav. Projekt umožňuje vytvářet unikátní výstupy a analýzy stavu silničních úseků a aktivit jednotlivých správců silnic.

Třetím rokem běží projekt Výmoly také na Slovensku a v Maďarsku.

Prestižní ocenění v České republice i ve světě

V lednu 2011 byl v České republice odstartován první ročník unikátní motoristické akce Výmoly 2011: Najděme nejhorší díru v Česku a v témže roce si odnesl vítěznou Grand Prix v soutěži Internet Effectiveness Awards 2011.

Na IEA 2012 zabodovaly Výmoly.cz medailovým umístěním v kategorii Auto-Moto. Mobilní aplikace pro platformu iOS získala ocenění na přehlídce mobilních aplikací AppParade v květnu 2013.

V roce 2014 získal projekt čtyři ocenění v rámci České ceny za PR. Dále se probojoval na shortlist European Digital Communication Awards v kategorii Inovace roku, shortlist European Excellence Awards a letos boduje na shortlistu SABRE Awards EMEA.

Více informací

Zjistěte o projektu více na stránce Pro média. Sledujte novinky na našem blogu a na Facebooku.

Máte dotaz? Kontaktujte nás!